Historia działalności

 1. 31 lipiec 2001 r. – Otwarcie galerii w bramie wieluńskiego ratusza:
  • koncert z udziałem Alicji Rzymkowskiej, solistki zespołu „Mazowsze”, pawła Jabłońskiego akordeonisty
  • prezentacja literacka Romy Alwarado – Łagunionok, która została matką chrzestną galerii.
  • prezentacja wystawy malarstwa Krzysztofa Jackiewicza, który został ojcem chrzestnym galerii
  • prezentacja wystawy rzeźby Józefa Bogusławskiego,  który został ojcem chrzestnym galerii
 2. 2002 r. Pierwszy plener plastyczny, malarsko-rzeźbiarski w Toporowie. Współorganizatorem plenerów jest ks. Marian Morga. Plenery w Toporowie odbywały się w latach 2002-2008.
 3.  Piąte urodziny galerii. Święto 31.07.2006 r. w Wieluńskim Domu Kultury. Koncert muzyki celtyckiej zespołu Fields. Koncert muzyczno-wokalny z udzialem Magdy Wiąsek oraz Pawła Jabłońskiego, prezentacja najnowszej książki pt „Tak wędrując”  Romy Alwarado – Łagunionok. Prezentacja poezji śpiewanej w wykonaniu Przemysława Chmielewskiego. Losowanie wsród publiczności 2 obrazów. Aukcja prac powstałych na plenerach w ciągu 5 lat działania.
 4. 2008 r – plener plastyczny w Wieluniu na 725-lecie miasta.
 5. 2008-2009 – 3 plenery w Konopnicy w ramach „Szlaku Bursztynowego”
 6. 2009 r. – plener na Kępowiźnie
 7. 2010 r. – II Plener plastyczny w Wieluniu.
 8. 31.07.2011 r. – Dziesięciolecie galerii. Uroczystości w Kościele Ewangelickim w Wieluniu. Nabożeństwo z udziałem Jana Cieślara, biskupa Diecezji Warszawskiej do której należy kościół wieluński. Koncert chóru dieciezjalnego prowadzonego przez Magdalenę Hudzieczek-Cieślar. Występ solowy Magdaleny Cieślar. Aukcja prac powstałych w czasie dziesięcioletniego funkcjonowania galerii. Koncert Anny Kędzi – wokal i Marka Dery – akompaniament. Losowanie trzech obrazów wśród publiczności.
 9. 30.09.2011 r. Otwarcie nowej siedziby galerii w zakrystii Kościoła Ewangelickiego. Koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej w Wieluniu. Prezentacja prac ze zbiorów galerii.

W czasie dziesięcioletniego działania galerii odbyło się kilkadziesięt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Rokrocznie w dniu powstania galeri odbywają się urodziny, na których prezentowane są utwory muzyczne i literackie. Galeria prezentuje często również muzyków i literatów.